Ile kosztuje założenie spółki zoo

Spółka z o.o. jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczej. Jej zalety takie jak: ograniczenie odpowiedzialności majątkowej wspólników do wniesionych wkładów oraz niewielki minimalny kapitał zakładowy, powodują, że ta forma prowadzenia działalności jest niezwykle atrakcyjna. Warto zastanowić się ile kosztuje założenie spółki zoo.

Jednym z największych wydatków ponoszonych przy zakładaniu tej spółki, jest zebranie kapitału zakładowego. Musi on wynosić co najmniej 5000 zł. Od jego wielkości będzie zależeć wysokość taksy notarialnej i podatku od czynności cywilno-prawnych.

Do wymienionych powyżej kosztów dochodzą wydatki związane z zarejestrowaniem spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz ogłoszeniem wpisu do KRS, w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. W przypadku, gdy wniosek składa pełnomocnik, dochodzi do tego opłata skarbowa od pełnomocnictwa. Jeśli dodatkowo przedsiębiorstwo rejestruje się jako płatnik VAT, ponosi dodatkowe wydatki z tego tytułu.

Zastanawiając się ile kosztuje założenie spółki zoo, nie rozboli cię głowa. W porównaniu do innych spółek handlowych, takich jak spółka akcyjna czy komandytowo-akcyjna, koszty założenia spółki z o.o. są o wiele niższe.

1 thought on “Ile kosztuje założenie spółki zoo”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *