9% składka zdrowotna wspólników spółki z o.o.

Osoby prowadzące lub planujące prowadzenie działalności w formie spółki z o.o. są mocno zainteresowane tematem „9% składka zdrowotna wspólników spółki z o.o.”. Czy wspólnicy spółki z o.o. są zobowiązania do odprowadzania składki zdrowotnej na poziomie 9%? Jak uniknąć tego obowiązku?

Na wstępie tego artykułu warto zaznaczyć, że nie wspólnicy spółki z o.o. a członkowie zarządu z powołania podlegają dodatkowemu obciążeniu podatkowemu wprowadzonemu ustawą o Nowym Ładzie. Od stycznia członkowie zarządu z powołania zobligowani są do opłacania składki zdrowotnej 9% naliczanej od wynagrodzenia brutto bez możliwości odliczenia jej od podatku.

Jak uniknąć tego obowiązku? Specjaliści zauważyli sposób w przepisach Kodeksu Spółek Handlowych, a dokładnie art. 176. Zgodnie z informacjami w KSH zobowiązując wspólnika do powtarzających się świadczeń niepieniężnych (za które otrzymuje on wynagrodzenie) możemy skutecznie pominąć obowiązek opłacania składki zdrowotnej.

Istotnie należy zaznaczyć, że tylko odpowiednio sporządzona umowa spółki z o.o. uprawnia do skorzystania z tego rozwiązania.

Oferujemy pomoc w zakresie sporządzenia umowy spółki z pomocą notariusza.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie przedstawimy szczegółową ofertę.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy!
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe