Etapy zakładania spółki

Rejestracja spółki z o.o. to proces, który wymaga odrobiny cierpliwości. Korzyści płynące z prowadzenia spółki mogą jednak zrekompensować pewne niedogodności. Jak dokładnie wyglądają etapy zakładania spółki?

Podstawową sprawą, którą trzeba zająć się na samym początku, jest sporządzenie umowy spółki. Jest to podstawowy dokument, który powinien zostać podpisany przez wspólników i poświadczony u notariusza. Kolejnym krokiem jest pokrycie kapitału zakładowego (jego minimalna wysokość to 5 tys. złotych). Każda spółka z ograniczoną odpowiedzialnością musi mieć swój zarząd; jego powołanie może odbyć się poprzez uchwałę zgromadzenia wspólników.

Ważnym etapem podczas zakładania spółki jest wpisanie jej do Krajowego Rejestru Sądowego. Na rozpatrzenie wniosku (z dołączonymi niezbędnymi dokumentami) w tej sprawie sąd ma kilka tygodni. Jest to nie tylko najdłuższa część rejestracji – niestety jest też dość kosztowna. Za uzyskanie wpisu do KRS trzeba zapłacić kilkaset złotych, kolejne sto za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Do wszystkich wydatków trzeba doliczyć koszty notarialne poniesione w całym procesie zakładania spółki.

Czy całą procedurę można jakoś uprościć? Owszem, dobrym wyjściem może być rejestracja internetowa lub skorzystanie z usług biura rachunkowego, które przeprowadzi nas przez wszystkie etapy zakładania spółki internetowo, służąc profesjonalną pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button