Ile trwa założenie spółki z oo?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest chętnie wybieraną formą do prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy często decydują się na założenia firmy w tej formie, ponieważ prowadzenie jej jest bardzo korzystne.

Najczęściej ta forma prawna wykorzystywana jest do prowadzenia dużych firm. W Kodeksie Spółek Handlowych zawarte są przepisy dotyczące funkcjonowania spółek z o.o. ale także ich zakładania. Rejestracja działalności w tej formie możliwa jest w sposób tradycyjny lub w sposób uproszczony, czyli przez Internet.

Zastanawiasz się ile trwa założenie spółki z oo? Tradycyjna rejestracja spółki jest procesem skomplikowanym i długotrwałym. Może trwać nawet kilka tygodni, a popełnienie jednego błędu w dokumentach powoduje konieczność rozpoczęcia procesu rejestracji od nowa. Założenie spółki z o.o. przez Internet trwa znacznie krócej. Rejestracja spółki odbywa się na specjalnej platformie teleinformatycznej i trwa maksymalnie 24 godziny od chwili złożenia wniosku do wybranego sądu rejonowego.