Kto może założyć spółkę z oo?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najczęściej wybieraną formą prawną wśród osób, które decydują się na otworzenie własnego biznesu. Jest ona bardzo atrakcyjna pod względem bezpieczeństwa, ponieważ wspólnicy odpowiadają za zobowiązania w sposób ograniczony. Kto może założyć spółkę z oo? Ta forma prawna może zostać założona przez jedną lub więcej osób zwanych wspólnikami. Bardzo ważna jest zasada, że spółkę z o.o. może założyć jedna lub więcej osób fizycznych lub prawnych bądź jednostek organizacyjnych bez osobowości prawnej, z tym zastrzeżeniem tylko, że założycielem jednoosobowej spółki z o.o. nie może być inna jednoosobowa spółka z o.o..

Rejestracja spółki z o.o. musi przebiegać według ustalonej procedury. Wspólnicy mają obowiązek wniesienia wkładów na pokrycie kapitału zakładowego przed złożeniem wniosku do KRS. Umowa spółki musi zostać sporządzona w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności. Z chwilą jej zawarcia zaczyna funkcjonować na rynku spółka z o.o. w organizacji, która staje się pełnoprawnym podmiotem z chwilą wpisu do KRS.

Warto pamiętać o tym, że istnieje możliwość założenia spółki za pośrednictwem Internetu, co znacznie przyspiesza czas wejścia na rynek. Oferujemy pomoc w założeniu firmy, przeprowadzamy całą procedurę rejestracji.

Zapraszamy do kontaktu – przedstawimy szczegóły oferty oraz odpowiemy na pytania!

×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek