Organy spółki komandytowej

Zakładając własną działalność gospodarczą masz szeroki zakres spółek do wyboru. Do jednych z nich należy spółka komandytowa. Wielu młodych ludzi sięga po nią, ponieważ jest ona przeznaczona dla osób, które mają dobry pomysł na biznes, a nie posiadają niezbędnego kapitału. 

Spółka komandytowa ma na celu prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą. Za jej zobowiązania odpowiadają organy spółki komandytowej, które składają się z komplementariuszy- odpowiada za zobowiązania całym majątkiem i komandytariuszy, który odpowiada za zobowiązania tylko do określonej kwoty czyli do sumy komandytowej. 
 

Organy w spółce komandytowej pełnią ważną rolę, dlatego muszą to być osoby bardzo odpowiedzialne i posiadające cechy przywódcze. 
 Zakładając spółkę komandytową będziesz mógł skorzystać z prostszych zryczałtowanych form opodatkowania, interesujące prawda?  
 
Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem spółki komandytowej, zgłoś się do naszej kancelarii, a pomożemy Ci się uporać ze wszystkimi formalnościami związanymi z rejestracją.