Sp z oo założenie

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to bardzo często wybierana forma prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Polski. Wpływa na to niewielki kapitał zakładowy konieczny do założenia spółki, brak odpowiedzialności wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę, jak również dowolność celu utworzenia danego podmiotu.

Sp z oo założenie może przebiec na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest tradycyjna rejestracja. Wówczas przedsiębiorca musi samodzielnie uzupełniać należyte wnioski i składać je w poszczególnych urzędach. To z kolei jest długie i problematyczne, w skrajnych przypadkach trwać może nawet kilka miesięcy. Innym sposobem jest rejestracja online. Korzystając ze specjalnej platformy rejestracyjnej przedsiębiorca za pomocą kilku kliknięć może przeprowadzić ewidencję swojej firmy.

Jeśli jednak chcesz pominąć wszelkie formalności wówczas optymalne może okazać się dla ciebie kupienie gotowej spółki, czyli jednostki pod którą będziesz mógł niemal natychmiast poprowadzić działalność.