Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością a zwolnienie z ZUS

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością a zwolnienie z ZUS – zagadnienie to interesuje w ostatnim czasie wielu przedsiębiorców, którzy chcą w swojej firmie ponosić jak najmniejsze koszty z tytułu prowadzenia działalności. Część ma świadomość tego, że istnieje opcja uzyskania zwolnienia z konieczności odprowadzania składek na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, część nie ma o tym pojęcia. Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak w prosty sposób można ominąć ten obowiązek.

Wystarczy, decydując się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zadbać o to, aby miała ona co najmniej dwóch właścicieli. Nie trzeba dopełniać żadnych złożonych formalności, wypełniać żadnych skomplikowanych formularzy. Wystarczy przekazać jeden procent udziałów, chociażby członkowi rodziny, aby cieszyć się możliwością niepłacenia składek.

Jest to kolejny argument przemawiający za spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, jest to kolejna zaleta, dla której warto wybrać tę formę prawną prowadzenia działalności.