Spółki z o.o. z rocznym stażem

Osoby pragnące zakupić spółkę bardzo często zadają pytania odnośnie różnic pomiędzy spółkami nowymi, a stażowymi. Zakup spółki wiąże się z nabyciem podmiotu gospodarczego, w pełni przygotowanego do prowadzenia działalności. Tak więc posiadającego pełną dokumentację, numer REGON, NIP, KRS oraz VAT.

Spółki stażowe to jednostki pod którymi przez pewien okres czasu była już prowadzona działalność gospodarcza. Ich zakup pozwala na szybsze osiągniecie zysku, gdyż spółka taka jest o wiele bardziej wiarygodna i posiada znacznie większe szanse na pozyskanie wsparcia finansowego jakim są np. dotacje unijne. Jej nabycie wiąże się jednak z zagrożeniem naszego biznesu, gdyż firmę taką przejmujemy z jej historia gospodarczą, zarówno z jej pozytywnymi aspektami, jak i tymi negatywnymi, jakimi mogą być chociażby zadłużenia.
Uniknąć tego pozwala nam spółka całkowicie nowa. Ten wariant jednak w niebagatelnie utrudnia nam wybicie się spośród konkurencji.

Wychodząc naprzeciw dylematom naszych klientów postanowiliśmy zaoferować spółki z o.o. z rocznym stażem. Podmioty te mimo rocznego stażu, posiadają czystą historię operacji, dzięki czemu nie musimy obawiać się o skutki decyzji poprzedniego właściciela.