Sprzedam spółkę z o.o. 2 letnią  

Ostatnio zwrócił się do mnie klient pytając o ofertę “sprzedam spółkę z o.o. 2 letnią”. Był ciekawy, czy warto poprowadzić firmę pod takim podmiotem i co zapewnia.

Sprzedaż spółek to bardzo popularna usługa, pozwalająca ominąć długi proces rejestracyjny. Kupując gotowy podmiot gospodarczy wraz ze złożeniem podpisu na jego umowie otrzymujesz na własność jednostkę w pełni przygotowaną do tego, aby natychmiast rozpocząć działalność na rynku.
Spółka wyposażona jest zatem w kapitał zakładowy, wymaganą dokumentację oraz wpisy do poszczególnych urzędów, co potwierdzają numery NIP, KRS i REGON.

Kupno spółki stażowej pozwala już w początkowej fazie działalności zdobyć fundusze, pozwalające rozwinąć firmę. Staż spółki znacząco podnosi wiarygodność danej jednostki, dzięki czemu zwiększa jej szanse na pozyskanie dotacji unijnych, a nawet kredytów bankowych.
2 letni staż to okres dostateczny do zwiększenia zdolności kredytowej przedsiębiorstwa, jednocześnie jest on także wystarczająco krótki, aby cena danej spółki nadal była przystępna.