Załóż własną firmę

Załóż własną firmę już dziś! Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na otwarcie własnego biznesu – własna firma posiada szereg korzyści i jest dobrym pomysłem m.in. dla tych, którzy chcą być sami sobie szefem.

Pierwszym krokiem, który wykonać musi przedsiębiorca jest wybranie formy prawnej – każda posiada swoje indywidualne cechy, zalety i wady.

W drugim etapie właściciel wybiera formę opodatkowania najodpowiedniejszą dla swojego rodzaju działalności.

Po spełnieniu wszystkich wymaganych kwestii, wybraniu rodzaju płacenia podatków i ewidencji księgowej należy wypełnić wniosek do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Przedostatnim etapem jest wyrobienie niezbędnych numerów w Urzędzie Skarbowym m.in. NIP i w Głównym Urzędzie Statystycznym np. REGON.

Po zapoznaniu się z każdym z etapów, sprawdzeniem jaka forma działalności gospodarczej będzie dla Ciebie najlepsza – Załóż własną firmę lub zakup gotowy podmiot gospodarczy – wybór należy do Ciebie, jednak w drugim przypadku ominiesz cały proces rejestracji i w ciągu 1 – 2 dni otrzymasz gotową działalność z pełną dokumentacją.