Formularz na nowej stronie głównej

Założenie spółki z o.o. Toruń

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to forma prawna, która postrzegana jest jako jedna z najbardziej korzystnych dla przedsiębiorców. Rejestracja spółki z o.o. Toruń stanowi najczęściej wybieraną formę prowadzenia własnego biznesu. Powodem, dla którego przedsiębiorcy z Torunia wybierają spółkę z o.o. jest przede wszystkim ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania firmy oraz ochrona prywatnego majątku wspólników. Dzięki spółce z o.o. mogą oni swobodnie prowadzić działalność ryzykując wyłącznie do wysokości wniesionych wkładów. Co jeszcze ich przekonuje? Dlaczego spółka z o.o.? Być może ze względu na niski koszt założenia, stosunkowo nieduży kapitał zakładowy oraz to, że założenie spółki z o.o. w Toruniu w 24h może zostać przeprowadzone bez wychodzenia z domu.

Kto może założyć spółkę z o.o. w Toruniu

Spółka z o.o. stanowi bardzo ogólnodostępną formę prawną. Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Toruniu może zostać przeprowadzone w zasadzie przez wszystkich. Istnieje bardzo niewiele ograniczeń. Przepisy wskazują, że wspólnikiem spółki z o.o. może być nie tylko osoba fizyczna, ale również osoba prawna, a nawet jednostka nieposiadająca osobowości prawnej czyli spółki osobowe, w tym spółki komandytowe i spółki cywilne.

Spółkę z o.o. mogą założyć nie tylko Polacy. Jest ona dostępna również dla obcokrajowców.

Wspólnicy mają obowiązek wniesienia wkładów na rzecz pokrycia kapitału zakładowego jeszcze przed uzyskaniem wpisu do KRS. Z tytułu pełnionej funkcji mają prawo do do kontrolowania spółki, oddawania głosu podczas obrad zgromadzenia wspólników, prawo do udziału w zysku i otrzymania wynagrodzenia za umorzone udziały.

Sporządzenie umowy spółki z o.o. Toruń

Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może mieć dwie formy, pierwsza z nich to akt notarialny, druga natomiast to dokument sporządzony na bazie gotowego wzorca dostępnego w systemie S24.

Umowa spółki z o.o. w formie aktu notarialnego Toruń

Stanowi najważniejszy dokument w spółce. Zwykle sporządzana jest przez doradcę gospodarczego lub prawnika. Umożliwia zawarcie indywidualnych postanowień i regulacji dotyczących zarządzania i funkcjonowania firmy. Jej treść może zostać opracowana zgodnie z zamysłem wspólników. Jej zawarcie musi zostać dokonane w obecności notariusza, który zweryfikuje jej treść oraz poświadczy podpisy wspólników.

Umowa spółki z o.o. na bazie gotowego wzorca

Sporządzana jest w ministerialnym systemie do rejestracji spółek przez internet. Generowane jest na podstawie elektronicznych formularzy, które wypełniają wspólnicy. Do jej podpisania nie trzeba organizować spotkania w kancelarii notarialnej, należy jednak zadbać o to aby wszyscy wspólnicy posiadali aktywny kwalifikowany podpis elektroniczny. Umowa spółki z o.o. Toruń zawarta w S24 musi zostać podpisana e-podpisem.

Założenie spółki z o.o. w KRS Toruń

To w jaki sposób będzie przebiegało założenie spółki z o.o. w KRS Toruń determinowane jest przez formę, w jakiej została zawarta umowa. Ustawodawca przewiduje dwa systemy do rejestracji spółki – PRS dla firm z umową w formie aktu notarialnego oraz S24 dla firm z umową sporządzoną na bazie gotowego wzorca.

Rejestracja spółki z o.o. PRS Toruń

Wiąże się z koniecznością założenia konta w systemie Portal Rejestrów Sądowych a następnie wypełnienia elektronika formularza, na podstawie którego system tworzy wniosek o rejestrację spółki z o.o Toruń. We wniosku należy wpisać numer CREWAN aktu notarialnego.

Zgodnie z przepisami, odpowiedź zwrotna z sądu powinna dotrzeć do przedsiębiorców w ciągu 7 dni, w zależności od okresu i miasta. Na pytanie ile trwa rejestracja spółki Toruń? Odpowiedź brzmi od 10-20 dni od momentu złożenia wniosku.

Wniosek należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Rejestracja spółki z o.o. S24 Toruń

Rejestracja spółki z o.o w S24 przebiega od początku do końca online. Może zostać przeprowadzona bez wychodzenia z domu, wystarczy urządzenie podłączone do sieci. Wszystkie formalności dopełniane są elektronicznie. Po założeniu konta i sporządzeniu umowy, wypełnia się formularze, na podstawie których generowany jest wniosek o rejestrację spółki z o.o. przez internet. Po opatrzeniu przygotowanych dokumentów e-podpisem, za pomocą jednego kliknięcia wysyła się je do eKRS. Na odpowiedź z sądu czeka się nie dłużej niż 24h. Ze względu na standardowe zapisy oraz konieczność wykorzystania wzorów i e-formularzy, weryfikacja zgłoszenia trwa nie dłużej niż 1 dzień.

Założenie spółki z o.o. opłaty

W zależności od tego, czy spółka posiada akt notarialny, czy jej umowa została wygenerowana na bazie gotowego wzorca, niektóre opłaty ulegają zmianie. Istotne jest również to, czy korzystamy z pomocy specjalistów oraz w jakim zakresie, ponieważ jeśli rejestrujemy z doradcą, do kosztów należy doliczyć jego wynagrodzenie.

Ile kosztuje rejestracja spółki s24 Toruń

Rejestracja spółki całkowicie online jest tańsza niż tradycyjna, obowiązkowe opłaty to:

 • 250 zł opłaty sądowej za wpis do KRS,
 • 100 zł płata za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Ile kosztuje rejestracja spółki z aktem notarialnym Toruń

W przypadku rejestracji spółki z aktem notarialnym opłaty wynoszą:
 • 500 zł opłaty sądowej za wpis do KRS,
 • 100 zł płata za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
Dodatkowo należy wziąć uwagę konieczność zapłaty wynagrodzenia notariusza, koszt taksy notarialnej oraz ewentualnie prawnika, który sporządzi treść umowy.

Spółka wpisana do KRS - co dalej

Otrzymanie informacji, że spółka została wpisana do rejestru przedsiębiorców nie jest ostatnim etapem procedury zakładania spółki w Toruniu. W dalszej kolejności podmiot musi dopełnić kilku istotnych formalności.

O czym muszę pamiętać po rejestracji spółki z o.o. w KRS
  1. Założenie konta bankowego dla spółki, aby swobodnie mogła dokonywać transakcji.
  2. Rejestracja w CRBR – Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych – do 7 dni należy złożyć wniosek o wpis do rejestru.
  3. Wpłata należności z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych PCC-3 oraz złożenie deklaracji w terminie do 14 dni.
  4. Złożenie danych uzupełniających na formularzu NIP-8 do urzędu skarbowego, nie później niż na 21 dni od daty rejestracji.
  5. Rejestracja w VAT jeśli spółka ma być czynnym płatnikiem podatku VAT, na formularzu VAT-R przed dokonaniem pierwszej czynności podlegającej opodatkowaniu.

Rejestracja spółki z o.o. Toruń - oferta

Jeśli potrzebna jest Państwu pomoc w założeniu spółki w Toruniu. Możemy zaprosić do zapoznania z naszą ofertą, która obejmuje kompleksowe wsparcie na każdym etapie rejestracji zarówno z aktem, jak i na bazie gotowego wzorca.

Udzielamy porad w zakresie najbardziej optymalnej formy rejestracji oraz zapisów umowy, w tym doboru kodów PKD.
Zajmujemy się sporządzaniem treści umowy oraz organizacją spotkania w kancelarii notarialnej.
Zakładamy konto w imieniu przedsiębiorcy w odpowiednim systemie.
Pomagamy wypełnić elektroniczne formularze oraz sporządzić wszystkie dodatkowe załączniki.
Oferujemy sprzedaż i aktywację podpisu elektronicznego oraz pomagamy podpisać dokumenty opracowane w systemach do rejestracji.
Zgłaszamy spółkę do CRBR, składamy NIP-8, rejestrujemy w VAT.
Dodatkowo oferujemy kompleksową pomoc w zakresie obsługi księgowej obejmującej prowadzenie ksiąg rachunkowych i rozliczanie podatków.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta. Nasi konsultanci udzielą Państwu szczegółowych informacji na temat oferty oraz procedury rejestracji spółki.
Zamów rozmowę
Oddzwonimy!
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe