Aspekty prawne zakładania spółek

Nim rozpocznie się procedurę rejestracji własnej działalności gospodarczej w formie spółki, należy poznać wszystkie aspekty prawne zakładania spółek. Należy zapoznać się z:
1. Wszystkimi wymogami dotyczącymi sporządzania umowy nowego podmiotu – trzeba dowiedzieć się jakie zapisy muszą się w niej znaleźć, jakie kwestie musi ona regulować, jakie zapisy są dopuszczalne, a jakie nie. Należy także dowiedzieć się wszystkiego na temat wymogu prawnego jakim jest obowiązek sporządzania umowy w formie aktu notarialnego.
2. Listą dokumentów i wniosków oraz kolejnością składania ich w odpowiednich instytucjach. Należy zapoznać się z szeregiem wniosków i formularzy oraz uzyskać informacje na temat ich poprawnego wypełniania i składania w poszczególnych urzędach.

Nim podejmiemy się przeprowadzania rejestracji naszej firmy, musimy mieć na uwadze, że aspekty prawne zakładania spółek szybko się zmieniają dlatego procedurę tą warto przekazać w ręce specjalistów, którzy na bieżąco monitorują wszelkie zmiany w prawie.

×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek