Jak długo trwa założenie firmy?

Zakładanie spółek z o.o nie musi się wiązać z papierkową robotą, z wypełnianiem wniosków długimi godzinami. A jak jest naprawdę? Jak długo trwa założenie firmy? To zależy czy robią to Państwo sami czy z pomocą odpowiednich fachowców. Warto skorzystać z fachowej pomocy, by uniknąć niepotrzebnych pomyłek.

Proces zakładania firmy trwa w przybliżeniu 2-3 tygodnie. Często okres dwóch tygodni wypełnia czekanie na wpis do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Proces może się wydłużyć jeśli do umowy wniesione zostaną poprawki. Czas można jednak skrócić rejestrując spółkę przez Internet, trwa to wtedy maksymalnie 24 godziny. Nie oznacza to końca zakładania spółki. W ciągu doby wprowadzony zostaje wpis do KRS. Później należy udać się do Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), aby uzyskać REGON. Następnym urzędem, do którego trzeba się zgłosić, tym razem po NIP oraz ewentualnie VAT (jeśli deklarujecie się Państwo być Vatowcem) jest urząd skarbowy. Wydanie NIP-u i VAT-u następuje w ciągu 3 dni.

Jeśli więc chcecie Państwo zaoszczędzić czas, oferujemy pomoc. Wystarczy tylko skontaktować się z naszym konsultantem.  Zachęcamy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button