Jaką spółkę najlepiej założyć?

Podmiot gospodarczy, który myśli o założeniu własnej firmy musi odpowiedzieć sobie na pytanie „ jaką spółkę najlepiej założyć ? ”. Ciężko znaleźć jedną odpowiedź bo wszystko zależne jest od wymagań przyszłego przedsiębiorcy.

Jedną z bardzo popularnych spółek jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Większość przedsiębiorców decydujących się na prowadzenie firmy wybiera właśnie spółkę z o.o.. Jest to spółka, która posiada osobowość prawną i za zaciągnięte zobowiązania finansowe odpowiada całym swoim majątkiem. Dzięki tej zasadzie funkcjonowania spółki z o.o. odpowiedzialność wspólników spółki zostaje ograniczona a ich majątek osobisty bezpieczny. Oczywiście są wyjątki ale to tylko w przypadku członków zarządu spółki.

Jedną z odpowiedzi na na pytanie „jaką spółkę najlepiej założyć” jest więc spółka z o.o.. Drugim bardzo ciekawym rozwiązaniem jest spółka komandytowa, która wyróżnia się podziałem wspólników spółki na dwie grupy komplementariuszy i komandytariuszy. Różnica pojawia się w rozmiarze odpowiedzialności wspólników. Komplementariusz odpowiada całym swoim majątkiem z kolei komandytariusz do kwoty wniesionego wkładu.

Ostateczną odpowiedź na pytanie „jaką spółkę najlepiej założyć” musi odnaleźć sam przedsiębiorca, który planuje założenie spółki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek