Jaką spółkę najlepiej założyć?

Podmiot gospodarczy, który myśli o założeniu własnej firmy musi odpowiedzieć sobie na pytanie „ jaką spółkę najlepiej założyć ? ”. Ciężko znaleźć jedną odpowiedź bo wszystko zależne jest od wymagań przyszłego przedsiębiorcy.

Jedną z bardzo popularnych spółek jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Większość przedsiębiorców decydujących się na prowadzenie firmy wybiera właśnie spółkę z o.o.. Jest to spółka, która posiada osobowość prawną i za zaciągnięte zobowiązania finansowe odpowiada całym swoim majątkiem. Dzięki tej zasadzie funkcjonowania spółki z o.o. odpowiedzialność wspólników spółki zostaje ograniczona a ich majątek osobisty bezpieczny. Oczywiście są wyjątki ale to tylko w przypadku członków zarządu spółki.

Jedną z odpowiedzi na na pytanie „jaką spółkę najlepiej założyć” jest więc spółka z o.o.. Drugim bardzo ciekawym rozwiązaniem jest spółka komandytowa, która wyróżnia się podziałem wspólników spółki na dwie grupy komplementariuszy i komandytariuszy. Różnica pojawia się w rozmiarze odpowiedzialności wspólników. Komplementariusz odpowiada całym swoim majątkiem z kolei komandytariusz do kwoty wniesionego wkładu.

Ostateczną odpowiedź na pytanie „jaką spółkę najlepiej założyć” musi odnaleźć sam przedsiębiorca, który planuje założenie spółki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *