Czy warto założyć spółkę z o.o.?

Czy warto założyć spółkę z o.o.? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które zastanawiają się nad założeniem własnej firmy. Nowe przedsiębiorstwo musi mieć jakąś formę prawną, poprzez co ważną decyzją staje się jej wybór.  
 
Czy warto założyć spółkę z o.o. czy inną formę prawną? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna. Jest bowiem wiele innych form, również atrakcyjnych. Okazuje się jednak, że najlepszą już od pewnego czasu jest spółka z o.o. Powodem tego jest przede wszystkim możliwość ograniczenia odpowiedzialności materialnej wspólników, co w przypadku wielu innych spółek jest nie możliwe. Dzięki temu wspólnicy mogą bardzo bezpiecznie prowadzić swoją działalność, nie obawiając się o swój majątek.  
 
Spółkę z o.o. warto założyć również dlatego, że jest ona tania. Co to oznacza? W porównaniu do innych form, które również umożliwiają ograniczenie odpowiedzialności, jej założenie jest znacznie tańsze. Przyczynia się do tego, niski wymagany kapitał początkowy, który jest podstawą naliczenia taksy notarialnej – najwyższego kosztu założenia spółki z o.o. 
 
Dlaczego jeszcze warto założyć spółkę z o.o.? Powodem może być także możliwość rejestracji online, dzięki czemu można jeszcze łatwiej założyć spółkę. Taka możliwość występuje tylko w nielicznych spółkach. Warto wziąć pod uwagę.
×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek
Call Now Button