Ile czasu trwa założenie spółki z oo?

Wiele osób, które myślą o założeniu własnej działalności, zastanawia się ile czasu trwa założenie spółki z oo.. Na ten okres ma wpływ wiele czynników.

Wszystko zależy od metody jaką chcemy założyć spółkę, czy może mamy zamiar kupić gotowy podmiot? Która z metod jest najszybsza?

Pierwszym sposobem na rejestrację działalności gospodarczej jest metoda tradycyjna. Polega ona na udaniu się do właściwego urzędu i wypełnieniu kilku, odpowiednich formularzy. Umowa założenia spółki jest sporządzana w formie aktu notarialnego, co generuje dość wysokie koszty oraz wydłuża czas oczekiwania na decyzję, który może trwać nawet do trzech tygodni.

Kolejny sposobem jest rejestracja przez Internet. Można jej dokonać za pośrednictwem systemu S24, potrzebny będzie również aktywny profil ePUAP, przy pomocy którego potwierdzimy wypełniony dokument. Uzupełnienie wniosku nie powinno zająć więcej czasu niż kilka minut, a w dodatku możemy to zrobić o dowolnej porze. Podczas procesu rejestracji trzeba uiścić opłaty związane z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego oraz pierwszym ogłoszeniem w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Trzeba zaznaczyć, że ta metoda ma koszty niższe prawie o połowę w stosunku do poprzedniej.

Ile czasu trwa założenie spółki z oo tą metodą? Tylko 24 godziny!