Ile kosztuje założenie spółki z o.o.

Spółka z o.o. jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczej. Jej zalety takie jak: ograniczenie odpowiedzialności majątkowej wspólników do wniesionych wkładów oraz niewielki minimalny kapitał zakładowy, powodują, że ta forma prowadzenia działalności jest niezwykle atrakcyjna. Warto zastanowić się ile kosztuje założenie spółki zoo.
Jednym z największych wydatków ponoszonych przy zakładaniu tej spółki, jest zebranie kapitału zakładowego. Musi on wynosić co najmniej 5000 zł. Od jego wielkości będzie zależeć wysokość taksy notarialnej i podatku od czynności cywilno-prawnych.
 
Do wymienionych powyżej kosztów dochodzą wydatki związane z zarejestrowaniem spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz ogłoszeniem wpisu do KRS, w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. W przypadku, gdy wniosek składa pełnomocnik, dochodzi do tego opłata skarbowa od pełnomocnictwa. Jeśli dodatkowo przedsiębiorstwo rejestruje się jako płatnik VAT, ponosi dodatkowe wydatki z tego tytułu.
Zastanawiając się ile kosztuje założenie spółki zoo, nie rozboli cię głowa. W porównaniu do innych spółek handlowych, takich jak spółka akcyjna czy komandytowo-akcyjna, koszty założenia spółki z o.o. są o wiele niższe.
Call Now Button