Zmiana adresu siedziby spółki z o.o.

W przypadku kiedy spółka z o.o chciałaby dokonać zmiany adresu powinna wypełnić odpowiedni wniosek w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jest to wniosek KRS- Z3- wniosek o zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorców. Wzór podany jest na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Do wniosku dołączamy takie informacje jak: uchwałę zarządu o zmianie adresu spółki (ew. uchwałę nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników), adres nowego lokalu oraz potwierdzenie uiszczenia opłaty sądowej za ogłoszenie zmian w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

O zmianie adresu spółki powinniśmy powiadomić również Urząd Skarbowy (formularz NIP-2), Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS ZPA) oraz Urząd Statystyczny (formularz RG-1). Wszystkie formularze można pobrać z oficjalnych stron tychże instytucji. Wspomniane dokumenty załączamy do wniosku kierowanego do KRS. Sąd rejestrowy przesyła je do odpowiednich instytucji.

Ważne jest, aby wszystkie podpisy na dokumentach składała osoba do tego uprawniona. W innym wypadku zmiana adresu siedziby spółki z o.o nie powiedzie się.
Jeśli wszystkie wnioski zostaną złożone bezbłędnie, właściwy sąd wyda orzeczenie, które zostanie przesłane na adres korespondencyjny w przeciągu 1-2 tygodni. Jeśli natomiast we wnioskach znajdą się błędy lub dokumenty będą niekompletne, wtedy sąd rejestrowy wezwie wnioskodawcę pod rygorem zwrotu wniosku.

Oferujemy pomoc w tym zakresie. Wystarczy skontaktować się z naszymi konsultantami.

1 thought on “Zmiana adresu siedziby spółki z o.o.

  1. Właśnie jestem w trakcie zmiany adresu mojej spółki, przypadkowo trafiłem na ten artykuł szukając informacji na temat potrzebnych formularzy, super wpis, dużo informacji, których właśnie potrzebowałem. pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek