Jak długo trwa założenie sp z oo?

Regulacje dotyczące funkcjonowania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością znajdują się w Kodeksie Spółek Handlowych. Tam też zawarte są przepisy dotyczące rejestracji takiego podmiotu. Niejedna osoba decydująca się na podjęcie działalności w tej formie zastanawia się jak długo trwa założenie sp z oo. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, gdyż czas rejestracji spółki z o.o. uzależniony jest od sposobu jej założenia.

Tradycyjna rejestracja spółki z o.o. jest procesem skomplikowanym i długotrwałym. Odbywa się ona z udziałem notariusza. Czas oczekiwania na założenie spółki wynosi nawet kilka tygodni. Rejestracja spółki z o.o. przez Internet odbywa się na specjalnej platformie. Rejestracja spółki w ten sposób trwa zdecydowanie krócej, gdyż maksymalnie 24 godziny od chwili przesłania wniosku do właściwego Sądu Rejonowego.

Chcesz założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? Nasza firma oferuje profesjonalną pomoc na każdym etapie rejestracji takiego podmiotu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane poznaniem szczegółów naszej oferty.