Jak założyć spółkę jednoosobową

Prowadzenie działalności gospodarczej wspólnie jest bardzo często o wiele wygodniejsze, niż samodzielne. Dzięki temu, że współpracujemy z innymi osobami możemy korzystać z ich pomysłów, umiejętności oraz doświadczenia. Dodatkowo jest to większy kapitał na finansowanie działalności, a więc większe szanse rozwoju.

Jednak założenie swojej własnej działalności może być dla wielu osób bardziej korzystne. Nie zawsze udaje się pozyskać wspólników lub jest to potrzebne. Jak założyć spółkę jednoosobową? To znacznie większe wyzwanie, gdyż otwarcie każdego rodzaju spółki handlowej wymaga spełnienia wielu, dosyć trudnych obowiązków..

Otwarcie spółki jednoosobowej umożliwiają dwie formy, obie zaliczane do spółek kapitałowych: spółka z o.o. oraz akcyjna. Chociaż są też przeznaczone dla grupy osób, ich utworzenie dla jednego właściciela następuje w ten sam sposób. Na początku należy sporządzić umowę spółki w formie aktu notarialnego, a następnie po zebraniu kapitału początkowego, dokonać rejestracji w KRS.

Osobom zastanawiającym się jak założyć spółkę jednoosobową, polecamy zainteresować się możliwością zlecenia tego zadania naszej firmie. Zapraszamy do współpracy.