Jaki jest koszt założenia spółki z oo ?

Jaki jest koszt założenia spółki z oo? Pytanie to powinno zainteresować wiele osób, bowiem spółka ta jest jedną z najbardziej docenianych form prawnych przedsiębiorstw. Powodem tego jest najczęściej możliwość ograniczenia odpowiedzialności, do wysokości wnoszonych udziałów. 
 
Koszt założenia spółki z o.o. jest stosunkowo niski. Jednak największe znaczenie dla kształtowania się ogólnego poziomu kosztu ma taksa notarialna uiszczana podczas sporządzania umowy spółki u notariusza. Aby jak najbardziej zmniejszyć ten koszt, warto ustanowić niski kapitał zakładowy. Plusem w tej spółce jest to, że może on być naprawdę niewielki.  
 
Chcąc zmniejszyć koszt założenia spółki z o.o., warto zdecydować się również na rejestrację online. Spółka jest jedną z trzech możliwych form, którą można zgłaszać do KRS za pomocą specjalnego systemu elektronicznego. Nie tylko ułatwia i przyspiesza to rejestrację, lecz także zmniejsza wysokość opłat, wiążących się z założeniem spółki z o.o. .
 
Odpowiedzią na to jaki jest koszt założenia spółki z oo, jest jedno słowo – niski. Założenie tej spółki nie tylko jest bardzo atrakcyjne, lecz też mało kosztowne. Warto dobrze zastanowić się nad jej wyborem.