Koszty zakładania spółek z o.o.

Zamierzając rozpocząć własną działalność gospodarczą, prawie wszyscy zastanawiają się nad kosztami założenia firmy. Jest on oczywiście różny w zależności od wybranej formy prawnej. Nie zawsze niskie koszty utworzenia firmy, gwarantują w przyszłości dobre prowadzenie biznesu. 
 
Koszty na początku rozpoczynania działalności gospodarczej powinny być jak najmniejsze. Warto jednak nie rezygnować z dobrych form przedsiębiorstw tylko dlatego, że koszty ich utworzenia są wysokie. Wielu przedsiębiorców ceni sobie ograniczoną odpowiedzialność majątkową. Oferują ją dwie spółki akcyjna, której założenie jest bardzo kosztowne oraz spółka z o.o., której koszt założenia nie jest tak wysoki w porównaniu do spółki akcyjnej 
 
Koszty zakładania spółek z o.o. są jednak dosyć wysokie. Głownie zależą od wysokości kapitału początkowego. Im jest on wyższy, tym wyższa jest taksa notarialna. Wydatkiem związanym z rejestracją spółki z o.o. jest również opłata sądowa KRS. Można ją nieco zmniejszyć, decydując się na założenie spółki przez internet.