Procedura zgłaszania zmian do KRS

Założenie własnej działalności gospodarczej jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają pomysł na biznes i są zdeterminowane aby jak najszybciej go zrealizować.

Aby móc rozpocząć czynności na rynku przedsiębiorca musi spełnić wcześniej odpowiednie formalności związane z rejestracją firmy, które są niezbędne do uzyskania wpisów do rejestrów.

Pierwszym i najważniejszym dokumentem, jaki sporządzić ma przyszły właściciel przedsiębiorstwa jest sporządzenie statutu w formie aktu notarialnego lub przy użyciu gotowego wzorca formularza w trybie S24. Pismo powinno zostać wypełnione w oparciu o dane rejestrowanego podmiotu gospodarczego wraz z ujęciem kwestii związanych z wewnętrzną strukturą czyli określonym przedmiotem działalności, liczbą wspólników oraz określoną wartością nominalną wkładów.

Wiele osób z pewnych względów nie chce przechodzić przez cały proces formalności i uzyskiwania wpisów m.in do Krajowego Rejestru Sądowego. Czasochłonna procedura wymaga od wnioskodawców nie tylko cierpliwości, ale przede wszystkim także znajomości obowiązujących przepisów.

A więc jak widać, zarówno rejestracja jak i procedura zgłaszania zmian do KRS nie jest prostym etapem dla początkujących przedsiębiorców – warto więc rozważyć skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy zajmą się całym procesem i odciążą tym samym wnioskodawcę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń teraz