Rejestr spółek

Zastanawiasz się czym jest rejestr spółek? Innymi słowy jest to Krajowy Rejestr Sądowy, czyli ogólnopolski spis podmiotów gospodarczych takich, jak: spółki, przedsiębiorstwa, stowarzyszenia. Znajdziemy w nim również wiarygodną listę dłużników. Rejestr spółek jest prowadzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz wybrane sądy rejonowe.

Co KRS ma wspólnego z podmiotami gospodarczymi? Właściwie to dzięki niemu one funkcjonują. Zakładanie każdego podmiotu gospodarczego wymaga jego zgłoszenia do Krajowego Rejestru Sądowego.

KRS jest cennym źródłem informacji dla wszystkich przedsiębiorców. Możesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat rejestracji podmiotów, Monitora Sądowego i Gospodarczego oraz wpisów do KRS. Od niedawna oficjalna strona Ministerstwa Sprawiedliwości umożliwia też sprawdzenie rejestru dłużników niewypłacalnych. Ma to zapobiec oszustwom i stratom finansowym firm. Dzięki temu osoby nierzetelne i nie wypełniające zaciągniętych zobowiązań będą wykluczone z rynku.

Podsumowując – jeśli nie masz konkretnych informacji na temat swoich kontrahentów i nie wiesz czy są oni wiarygodni, odwiedź stronę MS, na której znajdziesz również rejestr spółek.