Rejestracja firmy przez Ukraińca

Bardzo wiele osób przybyłych z Ukrainy do Polski na przestrzeni ostatnich kilku lat, decyduje się na założenie własnego biznesu. Rejestracja firmy przez Ukraińca w Polsce jest możliwa i w kwestii procedury zawiera te same elementy, które obowiązują przy rejestracji przez Polaków.

Ukrainiec może założyć w Polsce jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, prosta spółkę akcyjną czy nawet spółkę komandytową.

Najczęściej wybieraną przez obcokrajowców formą jest właśnie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, gdyż zabezpiecza prywatny majątek wspólników, ma niski kapitał zakładowy w kwocie 5 tysięcy złotych oraz można ją założyć szybko i niskim kosztem w systemie informatycznym. Nowością na rynku spółek jest Prosta Spółka Akcyjna, jednak obcokrajowiec, który pragnie założyć firmę w tej formie musi wcześniej uzyskać numer PESEL.

Podczas rejestracji firmy bez względu na formę prawną warto, aby obcokrajowiec posiadał kwalifikowany podpis elektroniczny, gdyż to narzędzie pozwala na szybkie i zdalne załatwienie wielu spraw urzędowych, a później może być wykorzystywane podczas kontaktów biznesowych.

Rejestracja firmy przez Ukraińca z pomocą naszych ekspertów przebiegnie szybko i sprawnie. Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button