Rejestracja spółek z o.o. bez aktu notarialnego

Obecnie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są jedną z najpopularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy często decydują się na założenie firmy w tej formie, ponieważ jej prowadzenie posiada wiele korzyści. Spółka ograniczoną odpowiedzialnością może zostać założona w dwóch sposobach – tradycyjnie lub online.

Rejestracja spółek z o.o. bez aktu notarialnego możliwa jest podczas rejestracji działalności przez Internet. Dzięki temu przedsiębiorca znacząco zmniejsza koszty związane z założeniem własnej działalności w tej formie. Rejestracja spółek online odbywa się na specjalnej platformie teleinformatycznej udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości w 2012 roku. Przedsiębiorca musi założyć konto w systemie, gdzie wybiera wzór umowy i wpisuje dane zakładanej spółki.

Rejestracja spółek z o.o. bez aktu notarialnego to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także czasu. Spółka zostaje zarejestrowana w ciągu 24 godzin od przesłania wniosku do wybranego sądu rejonowego.