Rejestracja spółki jawnej przez internet

Rejestracja spółki jawnej przez Internet rozpoczyna się od założenia konta w systemie eMS, który zajmuje się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Gdy konto jest już utworzone należy się do niego zalogować i wybrać opcję rejestracji spółki jawnej z wykorzystaniem wzoru umowy.

Rejestracja spółki jawnej przez Internet wymaga wcześniejszego przygotowania danych do rejestracji. Po zalogowaniu należy wypełnić dane w umowie spółki, wnioskach rejestracyjnych oraz w załącznikach do nich. Gdy już wszystkie dane zostaną wprowadzone do dokumentacji należy wygenerować dokumenty, a następnie podpisać. Sporządzone w ten sposób dokumenty przesyła się do KRS, po uprzednim opłaceniu kosztów sądowych. Opłat dokonuje się za pośrednictwem systemu płatności online. Warto tu podkreślić, że koszty założenia spółek jawnych przez Internet są mniejsze.

Po wysłaniu wniosków do KRS, rejestracja powinna zająć do 24 godzin roboczych. W porównaniu do tradycyjnego systemu rejestracji spółek handlowych jest to znacznie szybsze.