Spółka bez aktu notarialnego

Założenie spółki wiąże się ze sporą ilością czasu, którą na dany proces musimy poświęcić. Potencjalny przedsiębiorca musi uzupełnić wiele wniosków i formularzy, a następnie złożyć je do kilku urzędów, co zająć może nawet 3-4 tygodnie. Dodatkowo właściciel musi skorzystać z usług notariusza w celu sporządzenia umowy w formie aktu notarialnego. Pominięcie tych niedogodności jest jednak możliwe, a daje je rejestracja online.

Platforma rejestracyjna dostępna na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości daje możliwość zarejestrowania spółki za pomocą Internetu. Wystarczy uzupełnić formularz odpowiednimi danymi. Program kolejno samodzielnie generuje niezbędne wnioski i formularze, a następnie wysyła do należytych urzędów. Umowa spółki generowana jest na podstawie wzorca umowy toteż rejestracja nie wymaga usług notariusza.

Spółka bez aktu notarialnego gwarantuje dokładnie to samo, co podmiot zarejestrowany w sposób tradycyjny, tak więc jest podmiotem praw i obowiązków, a swoje sprawy prowadzi przez zarząd. Organ ten również spółkę reprezentuje.

×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek