Spółki a ZUS

Obecnie istnieje wiele form i firm prowadzenia działalności gospodarczej, ale jednak pomimo tego faktu, sens działania jest taki sam. Spółka ma za zadanie zaspokajać potrzeby odbiorców, co ma się bezpośrednio przyczynić do generowania jej zysków, dzięki czemu z kolei będzie mogła się rozwijać.
 
Powszechnie wiadomo, że każda działalność gospodarcza musi zostać zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Dodatkowym obowiązkiem jest odprowadzanie składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Bez wątpienia składki bywają uciążliwe. Znaczna większość przedsiębiorców nie lubi ich również dlatego, że obciążają one znacznie możliwości budżetowe, szczególnie w przypadku młodych przedsiębiorców. W celu uniknięcia płacenia składek, zakładają oni spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółki z o.o. posiadające dwóch wspólników, nie muszą opłacać zusowskich składek, dzięki czemu można liczyć się z oszczędnością blisko 1000 zł miesięcznie.
 
Jak widać zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest opłacalne, dlatego naprawdę warto wybrać akurat te formę prowadzenia działalności gospodarczej. Masz jakieś pytania związane z kwestią “spółki a ZUS”? Potrzebujesz pomocy przy zakładaniu spółki? Skontaktuj się z nami, a eksperci przedstawią Ci szczegóły oferty i odpowiedzą na wszelkie pytania. Nie zwlekaj i podejmij z nami współpracę.