Spółki bez notariusza

Założenie spółki bez notariusza możliwe jest na specjalnej platformie teleinformatycznej udostępnionej przedsiębiorcom w 2012 roku przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Spółka zakładana jest w zaledwie 24 godziny od chwili przesłania wniosku do sądu rejonowego.

Rejestrując spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością online przedsiębiorca ponosi znacznie niższe koszty niż podczas tradycyjnej rejestracji. Umowa spółki nie jest tworzona w formie aktu notarialnego lecz na podstawie wzoru dostępnego na stronie, stąd brak konieczności uczestnictwa notariusza. Przedsiębiorca musi założyć konto na platformie, wprowadzić dane zakładanej spółki, wybrać sąd rejonowy oraz numery PKD. Dokumenty muszą zostać podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub za pomocą profilu zaufanego.

Niejedna osoba decyduje się na skorzystanie z pomocy podczas zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet. My również oferujemy taką pomoc. Doradzamy w doborze odpowiednich do profilu działalności numerów PKD oraz pomagamy na każdym etapie rejestracji działalności.

Zadzwoń teraz