Spółki z czystą historią gospodarczą

Coraz więcej osób postanawiających założyć własną firmę decyduje się w tym celu kupić gotową spółkę, czyli zarejestrowany podmiot gospodarczy, pod którym mogą natychmiast rozpocząć aktywność na rynku. Ich obowiązki ograniczają się wówczas do złożenia podpisu na umowie spółki w obecności notariusza. Tym samym działalność można prowadzić już w zaledwie jedną dobę, to nawet kilka miesięcy szybciej niż podczas rejestrowania spółki tradycyjnie w urzędzie.

Decydując się na kupno gotowej spółki warto zastanowić się nad nabyciem spółki z czystą historią gospodarczą, a więc jednostki, która nie prowadziła wcześniej pod sobą żadnej działalności. Zakup takiej jednostki gwarantuje bowiem pełne bezpieczeństwo i pewność, że nie posiada ona ukrytych zobowiązań, które mogłyby znacznie osłabić naszą pozycję na rynku już na starcie, a nawet zmusić nas do ogłoszenia upadłości.

Chcąc nabyć czystą spółkę nic nie stoi na przeszkodzie by kupić spółkę stażową. Wiele firm oferuje kilkuletnie spółki, które mimo wcześniejszej rejestracji nigdy nie prowadziły pod sobą działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń teraz