Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością cieszą się w Polsce popularnością. Są jedną z najchętniej wybieranych form prawnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Spółka z o.o. może zostać założona przez jedną lub więcej osób. Osoby zakładające spółkę z o.o. nazywane są wspólnikami. Wspólnicy zobowiązani są do wniesienia wkładów na pokrycie kapitału zakładowego. Posiadają oni także inne prawa i obowiązki np. mają ograniczoną odpowiedzialność za zobowiązania spółki.

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością działają przez swoje organy, którymi są zarząd spółki, zgromadzenie wspólników oraz w określonych przypadkach organem obowiązkowym jest również rada nadzorcza lub komisja rewizyjna. Spółka z o.o. może zostać założona w sposób tradycyjny w urzędzie lub w sposób uproszczony przez Internet.

Potrzebujesz pomocy w założeniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? A może jesteś zainteresowany zakupem gotowej spółki z o.o.? Skontaktuj się z nami i poznaj naszą ofertę – pomagamy rejestrować spółki oraz zajmujemy się ich sprzedażą.