Uchwała wspólników spółki z o.o.
W każdej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością funkcję organu stanowi Zgromadzenie Wspólników, Rada Nadzorcza oraz Komisja Rewizyjna. Wspólnicy, posiadający kompetencję uchwałodawcze decydują o najważniejszych sprawach, jakie dotyczą przedsiębiorstwa.
Wchwała wspólników spółki z o.o. jest wyrazem woli i obowiązywać powinna każdego z członków. Dokument został sporządzony, zobowiązując tym samym Zarząd i umożliwiając mu podjęcie działań, które mają na celu zrealizowanie danego celu.
Jeżeli podjęta ma być czynność, która wymaga uprzedniego głosowania, to podczas zgromadzenia osoby fizyczne dokonują wyboru spośród możliwych opcji, a rozwiązanie wybierane jest na podstawie wyniku – uchwała podjęta powinna być bezwzględną większością głosów co najmniej 50%, chyba że sprawa dotyczyć może rozwiązania przedsiębiorstwa lub istotnej zmiany przedmiot działalności, wtedy decyzja zapada większością dwóch trzecich lub trzech czwartych głosów.
Należy również pamiętać, że to w jaki sposób głos będzie ważny zależy od liczby udziałów jakie posiada wspólnik. Podczas wnoszenia sum pieniężnych lub aportów do kapitału zakładowego zostanie adekwatnie przyznane każdemu przedsiębiorcy w formie praw i obowiązków w tym ważności głosów.