Zakładanie firmy spółki z o.o.

Tradycyjne zakładanie firmy spółki z o.o. wiąże się z koniecznością przejścia skomplikowanego, a przede wszystkim bardzo długiego procesu rejestracyjnego. Na czas ten wpływają przede wszystkim ogromne kolejki w urzędach, a zwłaszcza w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Proces ten można znacznie ułatwić i skrócić poprzez zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Decydując się na taką transakcję wraz z podpisaniem umowy spółki w formie aktu notarialnego, stajesz się właścicielem podmiotu w pełni przygotowanego do natychmiastowej działalności. Jednostki takie posiadają bowiem wpisy do niezbędnych instytucji, potwierdzone przez numery KRS, NIP, REGON i VAT, którymi dysponują. Dodatkowo wyposażone są również w kapitał zakładowy, wynoszący zgodnie z ustawą 5 tysięcy złotych.

Istnieje także możliwość internetowej rejestracji działalności. Można jej dokonać za pomocą specjalnej aplikacji, zawartej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Co prawda wymaga ona wkładu własnego, jednak jest całkowicie darmowa oraz zajmuje niewiele czasu.