Zakładanie spółek

Osoby decydujące się na założenie własnej działalności gospodarczej często decydują się na wybór jednej ze spółek, jako formy prowadzonej działalności. Zakładanie spółek cieszy się taką popularnością, głównie za sprawą ich różnorodności. Wiele osób woli założyć spółkę z o.o., umożliwiającą ograniczenie odpowiedzialności właścicieli niż zakładać jednoosobową działalność, w której odpowiada się całym swoim majątkiem za zobowiązania firmy.

Zakładanie spółek ze względu na wybraną formę może być trudniejsze lub łatwiejsze. Na ogół panuje zasada, że im trudniejszy proces rejestracyjny, tym bardziej atrakcyjna formę spółki się wybiera. Doskonałe ukazuje to przykład spółki z o.o. i spółki cywilnej. Spółka z o.o. jest trudna w założeniu, jednak jej forma umożliwia znacznie dogodniejsze prowadzenie działalności. Natomiast bardzo prosta w założeniu spółka cywilna jest formą dogodną w założeniu, lecz jej prowadzeniu nie jest już tak korzystne, jak w przypadku spółki z o.o..

Zakładając spółki warto dobrze wybrać ich formę oraz zbytnio nie przejmować się trudnościami w jej rejestracji. Pomóc w tym zakresie mogą nasi specjaliści.