Zakładanie spółki z o.o. komandytowej w Krakowie

Założenie spółki z o.o. poza wieloma korzyściami wiąże się również z obowiązkami. Jednym z nich, dosyć niekorzystnym dla firm jest podwójne opodatkowanie. Zysk wypracowany przez spółki z o.o. opodatkowuje się podatkiem CIT od osób prawnych, a po podziale do zapłaty podatku dochodowego zobowiązani są również wspólnicy.

Aby uniknąć konsekwencji podwójnego opodatkowania, stosuje się wiele trików. Jednak najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest założenie spółki z o.o. komandytowej, stanowiącej połączenie spółki z o.o. i komandytowej. Dzięki niemu nie tylko unika się niekorzystnego opodatkowania, ale również zachowuje się w pełni ograniczoną odpowiedzialność.

Rejestracja spółki z o.o. komandytowej może być równie trudna jak samej spółki z o.o. albo trudniejsza, bo rejestracji poddaje się dwa podmioty. Zakładanie spółki z o.o. w Krakowie, a także w całej Polsce może być znacznie łatwiejsze. Jedyne co należy począć to zdecydować się na usługi rejestracyjne spółek! Więcej o niej w naszej ofercie i u konsultantów.