Zakładanie spółki z o.o. przez Internet

Jedną z możliwości rejestracji spółki jest zakładanie spółki z oo przez internet. Jest to rozwiązanie, z którego przedsiębiorcy mogą korzystać od 2012 roku. Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło system on-line, dzięki któremu w krótkim czasie przedsiębiorcy mogą zarejestrować spółkę. Teoretyczny czas rejestracji spółki wynosi 24 godziny, jednak w praktyce okazuje się, że cały proces założenie spółki wraz z pozyskaniem przez nią wszystkich dokumentów z poszczególnych urzędów trwa zdecydowanie dłużej.

Zakładanie spółki z oo przez internet charakteryzuje się korzystaniem przez wspólników spółki z udostępnionego wzorca umowy. Każdy z wspólników spółki musi założyć w systemie konto użytkownika oraz posiadać podpis elektroniczny, który konieczny będzie do podpisania umowy spółki. W porównaniu do tradycyjnej formy rejestracji spółki z o.o. wersja on-line nie zakłada funkcjonowania jednego okienka. Niezbędne będzie więc dostarczenie formularzy do odpowiednich urzędów.

Nasza firma specjalizuje się w rejestracji firm, jedną z usług jest właśnie zakładanie spółki z oo przez internet. Jeśli myślą Państwo o założeniu własnej firmy zapraszamy do kontaktu, nasi eksperci udzielą Państwu porad i pomogą założyć spółkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.