Zamknięcie spółki z o.o.

Nie zawsze planowana działalność gospodarcza okazuje się dla przedsiębiorcy sukcesem, czasem w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń nie przynosi ona korzyści ekonomicznych i podmiot gospodarczy musi się zdecydować na jej likwidację.

Zamknięcie spółki z o.o. związane będzie z przeprowadzeniem odpowiedniego procesu likwidacji spółki, ma to na celu ochronę interesów wierzycieli spółki. Cały proces rozpoczyna się od podjęcia przez wspólników stosownej uchwały o rozwiązaniu spółki, która zawarta zostaje w protokole ze zgromadzenia wspólników. Następnie dokumenty zostają złożone w Krajowym Rejestrze Sądowym. Za właściwe przeprowadzenie czynności likwidacyjnych odpowiadają likwidatorzy, którzy ustanowienie zostali uchwałą wspólników, najczęściej są to członkowie zarządu.

Zamknięcie spółki z o.o. to proces wymagają wykonania wiele formalności, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszymi ekspertami prawnymi, którzy doradzą Państwu jak poprawnie przeprowadzić cały proces likwidacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.