Zdalne zakładanie spółek z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to bardzo popularna forma prowadzenia działalności gospodarczej. Zasadniczą wadą takiej jednostki jest jednak stosunkowo problematyczny i bardzo czasochłonny proces rejestracyjny.

Tradycyjna rejestracja spółki z o.o. trwać może nawet kilka tygodni i wiąże się z koniecznością odwiedzenia wielu instytucji. Ta problematyka znacznie odstrasza potencjalnych przedsiębiorców. Warto jednak zdać sobie sprawę, iż od kilku lat istnieje możliwość obejścia tych nieudogodnień.

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości zamieszczona została specjalistyczna platforma, w ramach której możliwe stało się zdalne zakładanie spółek z o.o. Za jej pomocą wystarczy jedynie uzupełnić niezbędne wnioski i formularze. Program kolejno samodzielnie generuje niezbędne dokumenty i wysyła do odpowiednich instytucji. Istotne jest, że każdy przygotowany dokument musi zostać zapieczętowany certyfikowanym podpisem elektronicznym.

Zdalne zakładanie spółki pozwala również ograniczyć koszty związane z koniecznością zatrudnienia notariusza. Jako, iż program samodzielnie opracowuje umowę spółki na podstawie określonego wzorca, nie istnieje konieczność skorzystania z usług notariusza.