Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych odmowa w banku

Rejestracja spółki w KRS nie stanowi ostatniego z kroków, jaki należy wykonać aby móc legalnie podjąć działalność gospodarczą. Otrzymanie wpisu nie jest równoznaczne z zamknięciem kwestii związanej z zakładaniem firmy. Po tym, jak dane spółki znajdą się w rejestrze, trzeba będzie chociażby złożyć deklarację NIP-8 czy wniosek o wpis do CBR

Konieczność uzyskiwania wpisu do stanowi stosunkowo nowy obowiązek
Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych odmowa w banku
Złożenie wniosku o wpis do CRBR

Odrzucenie wniosku przez bank przez brak wpisu do CRBR

Konieczność uzyskiwania wpisu do stanowi stosunkowo nowy obowiązek

Obowiązek zgłoszenia do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych stanowi stosunkowo nowy obowiązek właścicieli firm. Rejestr został uruchomiony w 2019 roku, a część z przedsiębiorców nadal zapomina, że po uzyskaniu wpisu do KRS konieczne jest złożenie jeszcze jednego wniosku – o wpis do CRBR. Baza beneficjentów rzeczywistych powstał a w celu realizacji standardów panujących w UE, po to aby gromadzić i przetwarzać dane o osobach fizycznych sprawujących bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad spółką. Do rejestru muszą zgłaszać się m.in. spółki z o.o. komandytowe, proste spółki akcyjne, stowarzyszenia i fundacje.

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych odmowa w banku

Brak uzyskania wpisu to konsekwencje, z jakimi należy się liczyć. Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych odmowa w banku stanowi jedną z najczęstszych, z jakimi w ostatnim czasie zgłaszają się do nas klienci. Jeśli przedsiębiorca nie dokona wpisu do rejestru, może być pewnym że nie uda mi się otworzyć rachunku bankowego czy zaciągnąć kredytu. Banki oraz pozostałe instytucje finansowe, chętnie korzysta ze źródła informacji, jakim jest CRBR i zanim podejmie decyzję kredytową lub otworzy konto, zweryfikuje beneficjentów w rejestrze.

 

Pomoc w zgłoszeniu do CRBR

Złożenie wniosku o wpis do CRBR

Na złożenie wniosku o wpis do CRBR nigdy nie jest za późno. Jeśli z jakiegoś powodu przedsiębiorca zaniechał tego obowiązku, powinien jak najszybciej zająć się rejestracją. Czynność tę może pomóc wykonać jeden z naszych konsultantów. Od 2019 roku udało się nam złożyć wniosek do CRBR dla kilkuset firm. Nasi klienci chętnie korzystają ze wsparcia, które polega na kompleksowym wsparciu na każdym etapie. Od rejestracji w systemie i wypełniania odpowiedniego formularza, aż po podpisanie i złożenie wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.