Co potrzeba do założenia spółki

Co potrzeba do założenia spółki?

Jeżeli mamy już wybraną formę, należy znaleźć i wypełnić niezbędne dokumenty oraz udać się do właściwych urzędów. Na ogół na początku spisuje się umowę spółki. Może ona mieć formę aktu notarialnego lub nie. W przypadku kiedy należy umowę sporządzić u notariusza, trzeba być przygotowanym na pokrycie taksy notarialnej i podatku od czynności cywilno-prawnych.

Kolejne, co potrzeba do założenia spółki to zarejestrowanie spółki w KRS. W Krajowym rejestrze Sądowym należy złożyć wnioski odpowiednie dla właściwego rodzaju spółki, a także uiścić opłaty za wpis do Rejestru Przedsiębiorców oraz Monitora Sądowego i Gospodarczego. Wnioski do KRS można znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Również wzór umowy spółki można odszukać w Internecie.

Następnie należy udać się do Urzędu Skarbowego, Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdzie dokonuje się: nadania numeru NIP, zgłoszenia płatnika do VAT, nadania REGON-u, zgłoszenia płatnika do ubezpieczeń społecznych.

Osoby, które chciałyby ominąć przyspieszyć procedurę rejestracji spółki, zachęcamy do skorzystania z usług firmy zajmującej się rejestracją działalności gospodarczej, takiej jak my. Zapraszamy w tej sprawie do kontaktu z nami.