Ile wynosi CIT?

Od dawna mówiło się i tym, że od stycznia zacznie obowiązywać nowa stawka podatku dochodowego od osób prawnych. Wiele osób zastanawia się nad tym, ile wynosi CIT po nowelizacji przepisów oraz kogo obejmuje nowa stawka.

Ile wynosi CIT? Stawka podatku została obniżona z 19 proc. do 15 proc. Oczekiwanym efektem wprowadzonej nowej stawki ma być przyspieszenie tempa rozwoju gospodarczego Polski oraz stworzenia sprzyjających warunków do zwiększenia przedsiębiorczości. Z pewnością wiele osób zdecyduje się właśnie teraz na założenie własnej firmy. Kogo dotyczą nowe przepisy? Mniejszy CIT skierowany jest dla małych podatników, których roczne przychody nie przekraczają 1,2 mln euro oraz do osób dopiero rozpoczynających prowadzenie działalności.

Zachęcamy Państwa do rejestracji spółek z naszą pomocą. Z pewnością nowe przepisy sprawią, że łatwiej będzie pozyskać kapitał na rozwój własnego biznesu. Oferujemy kompleksową pomoc w założeniu firmy oraz wejściu na rynek. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty. Bezpieczny krok w stronę realizacji marzeń o prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa.