Obniżona wysokość stawki podatku CIT

Prezydent podpisał ustawę, która zaczęła obowiązywać od stycznia 2017 roku. Dotyczy ona podatku dochodowego od osób prawnych (CIT). Po wejściu w życie nowych przepisów została obniżona wysokość stawki podatku CIT.

Od stycznia mali podatnicy oraz osoby dopiero rozpoczynające prowadzenie własnej działalności mają możliwość korzystania z preferencyjnej stawki podatku CIT w wysokości 15 procent. Warto wspomnieć, że nowa stawka dotyczy podatników, których przychód ze sprzedaży w ciągu roku nie przekracza 1.2 mln euro. Reszta podatników nadal ma obowiązek korzystania z opodatkowania w skali 19 procent.

Rząd wprowadzając nowe zmiany chce, aby zwiększyła się przedsiębiorczość w naszym kraju, czyli aby powstawało coraz więcej firm. Mniejsze koszty z pewnością zachęcą wiele osób do otworzenia własnego biznesu. My zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. Oferujemy kompleksową pomoc w przeprowadzeniu rejestracji spółki. Gwarantujemy bezpieczne założenie firmy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy!

×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek
Call Now Button