Jednoosobowa spółka z o.o.

Istnieje wiele form prowadzenia działalności gospodarczej. Niektóre umożliwiają wspólny biznes, lub dokapitalizowanie działalności np. przez emisje akcji. Są jednak takie, które umożliwiają prowadzenie firmy samemu.

Jednoosobowa spółka z o.o. jest przykładem możliwości prowadzenia firmy samemu. Daje dodatkowo możliwość ograniczenia swojej odpowiedzialności majątkowej do wysokości wniesionych udziałów. Dzięki temu, właściciel za ewentualne zobowiązania spółki, odpowiada tylko do tej wartości, a nie całym swoim majątkiem osobistym. Do bardzo dobra zaleta tego rodzaju spółki, prowadzonej nie tylko przez jedną, lecz więcej osób.

Jednoosobowa spółka z o.o. posiada inne zalety od tych zaprezentowanych powyżej. Koszty jej założenia są stosunkowo niskie. Zależą głównie od kapitału początkowego. Niski kapitał, wynoszący tylko 5000 złotych, stanowi kolejny plus wyboru tej spółki.

Jednoosobowa spółka z o.o. może zostać osobiście przez ciebie założona, lecz możesz zdecydować się na skorzystanie z usług naszej firmy, zajmującej się zakładaniem spółek lub skorzystać z możliwości zakupu gotowej spółki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.