Koszt założenia spółki z oo

Zastanawiając się nad formą prowadzenia działalności gospodarczej, pojawia się pytanie o koszt założenia spółki z oo, jeżeli akurat nad taką się zastanawiamy. Spółka z o.o. jest jedną z najpopularniejszych obecnie. Ma wiele zalet takich jak ograniczona odpowiedzialność majątkowa wspólników czy możliwość prowadzenia jednoosobowej spółki z o.o. Inna równie ważną zaletą jest stosunkowo niski koszt jej założenia, w porównaniu do innych form.

Koszt założenia spółki z oo zależy w większości od wysokości kapitału zakładowego. W tej formie minimalnie musi wynosić on 5000 złotych. W inne spółce kapitałowej jaką jest spółka akcyjna, kapitał ten minimalnie wynosić musi 100000 złotych. Taksa notarialna jaką należy uiścić, podczas spisywania umowy spółki, jest zależna od tego właśnie kapitału. Dlatego niski kapitał początkowy obniża koszty założenia.

Jest wiele powodów, aby wybrać właśnie tą formę działalności. Niewątpliwie jednym z nich jest niski koszt założenia spółki z oo. Warto więc zdecydować się na nią. Dla osób, które chciałaby taką posiadać, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

1 thought on “Koszt założenia spółki z oo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek