Koszty założenia spółki w Polsce

Koszty założenia spółki w Polsce są różne. Zależą od wybranego rodzaju. Spółka może być cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, komandytowo-akcyjna, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjna. Do najpopularniejszych należy obecnie spółka z o.o.

Jej koszty założenia zależą głównie od kapitału zakładowego. Minimalnie musi on wynosić 5000 złotych. Jest to duża zaleta, gdyż w innych spółkach jest wymagany wyższy kapitał. Na przykład w spółce akcyjnej trzeba zgromadzić kapitał w wysokości co najmniej 100 000 złotych. Wielkość tego kapitału wpływa na, wysokość taksy notarialnej naliczanej, podczas spisywania umowy spółki u notariusza. Stanowi to jeden z największych kosztów, ponoszonych przy jej zakładaniu. Jeżeli chce się zaoszczędzić pieniądze lub nie ma się ich zbyt dużo, warto zdecydować się na spółkę z oo.

Inne koszty założenia spółki w Polsce to opłaty: za wpis do KRS, opłaty ponoszone przy uzyskiwaniu NIP-u czy zgłoszeniu płatnika VAT. Wydatki te są na ogół podobne dla każdej formy spółki.

Dla chcących skorzystać z pomocy w rejestracji spółki zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, w ofercie posiadamy także spółki ze stażem i nowe w niskich cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *