Kupno udziałów w spółce z o.o.

Otworzenie własnego przedsiębiorstwa to duży prestiż i korzyść dla przyszłego właściciela, ale również dobrą decyzją może być kupno udziałów w spółce z o.o.. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę co dokładnie oznacza nabycie wkładów danej firmy.

Jeżeli przedsiębiorca planuje wejść do działającej już firmy, to w tym celu może wnieść wkład pieniężny do kapitału zakładowego lub zakupić udział od jednego z członków, który chce sprzedać część wkładu lub całkowicie odejść z podmiotu gospodarczego.

W takiej sytuacji między sprzedawcą, a nabywcą dokonywana jest transakcja, która polega na przekazaniu dokumentów wraz z nabytym udziałem. Po przeprowadzeniu procedury nowy członek spółki z ograniczoną odpowiedzialnością musi zostać wpisany do księgi oraz umowy.

Jeżeli planujesz wejść do działającej już jednostki, ale nie wiesz jak przejść przez ten proces to zapraszamy do zapoznania się z naszymi ekspertami, którzy pomogą w każdej kwestii, bez znaczenia czy rachunkowej, księgowej czy prawnej. Oferujemy zarówno wyręczenie Klienta z trudnych czynności, jak i również dysponujemy aktualną wiedzą i doświadczeniem, a więc możemy udzielić profesjonalnych porad i konsultacji z prawnikami.