Minimalny kapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

W przeciągu kilku ostatnich lat bardzo miłą zmianę w prawie polskim stanowiło obniżenie minimalnego kapitału zakładowego w spółce z o.o.. Kwota ta była stosunkowo wysoka, co powodowało rezygnację z zakładania przedsiębiorstwa przez wiele osób. Aby otworzyć dostęp do tej spółki dla szerokiego grona polaków, minimalny kapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością został obniżony z 50 000 zł do 5 000 zł. Jak można się spodziewać, obecnie spółka z o.o. jest najpopularniejszą formą działalności gospodarczej w naszym kraju.

Oczywiście wspomniane 5 000 zł nie jest jedynym powodem tak dużej ilości tych firm w Polsce. Spółka z o.o. przyciąga do siebie również ograniczoną odpowiedzialnością majątkową wspólników, posiadaniem osobowości prawnej, odgórnym posiadaniem numeru NIP i REGON, możliwością założenia jednoosobowej spółki z o.o. oraz opcją rejestracji firmy przez Internet. Co więcej, proces zakładania takiego przedsiębiorstwa jest stosunkowo niedrogi.

Jeśli więc i Ty planujesz założyć firmę, chętnie Ci pomożemy. Zajmujemy się zarówno sprzedażą gotowych firm jak i pomocą w ich otwieraniu.

×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek
Call Now Button