Opłaty związane z założeniem spółki z oo

Chcąc założyć swoją własną działalność gospodarczą, pierwszą informacją jakiej szukamy w tym temacie są opłaty związane z założeniem spółki z oo. Ile one wynoszą i który sposób rejestracji jest pod tym względem najkorzystniejszy dla przedsiębiorcy?

Porównując rejestrację podmiotu gospodarczego metodą tradycyjną i za pośrednictwem portalu internetowego, ukazuje się nam kilka zasadniczych różnic.

Pierwszą z nich jest oczywiście forma wypełniania i składania wniosku. W procesie tradycyjnym trzeba udać się do odpowiedniego urzędu i tam wypełnić wszystkie potrzebne formularze, natomiast przy wypełnianiu za pośrednictwem Internetu nie musimy wychodzić z domu. Wniosek możemy wypełnić o dowolnej dla nas porze.

Kolejną różnicą jest czas oczekiwania na decyzję – w metodzie tradycyjnej może on trwać nawet do trzech tygodni, natomiast w systemie S24, decyzję otrzymamy już następnego dnia.

Ile wynoszą opłaty związane z założeniem spółki z oo? Między opisywanymi sposobami na rejestrację wahają się one praktycznie o połowę! Nietrudno się domyślić, że tańsza metoda to rejestracja on-line. Tak wysokie koszty w procesie tradycyjnym generuje sposób zawierania umowy spółki – jest on sporządzany jako akt notarialny.